Poznaj zawodników Stali

Orliki: Czarni Dobrzyca – Stal Pleszew 3-3 (1-2).

data dodania: 0:45 10.05.2013 , autor/żródło: S.Zacharczuk, fot. S.Zacharczuk
Orliki: Czarni Dobrzyca – Stal Pleszew  3-3 (1-2). przejdź do galerii

W środowe popołudnie 8 maja 2013 r. drużyna orlików Stali Pleszew pojechała do Dobrzycy by tam zmierzyć się drużyną Czarnych. Gospodarze to aktualny wicelider ligowej tabeli, a drużyna pleszewska zajmowała trzecie miejsce. Mecz ten zapowiadał się więc jako bardzo ciekawe widowisko.

Już w pierwszej akcji tego meczu prowadzenie mogli objąć goście. Konrad Sołtysiak podał dokładnie do Kacpra Adamskiego, któremu z pięciu metrów nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. W 3 minucie meczu groźnie z rzutu wolnego na bramkę Stali strzelał kapitan gospodarzy Mateusz Baranek. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Pięć minut później ten sam zawodnik trafia z rzutu wolnego w mur ustawiony przez pleszewian. Zawodnicy Stali atakują, ale nie potrafią wykorzystać stwarzanych przez siebie sytuacji. Ich strzały są albo niecelne, albo dobrze blokowane przez obrońców z Dobrzycy. Gospodarze natomiast groźnie kontratakują. Po jednej z takich kontr, w 13 minucie meczu, w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Mateusz Baranek. Minął on obrońców pleszewskich i mając przed sobą już tylko bramkarza uderzył mocno na bramkę. Bramkarz Stali Jan Niemann intuicyjnie obronił ten strzał wybijając piłkę nad poprzeczką na rzut rożny. Niestety dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło ponownie do Mateusz Baranka, który strzałem głową niemal z linii bramkowej zdobył bramkę wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Strata bramki nie załamała młodych zawodników z Pleszewa. Już dwie minuty później doprowadzają oni do wyrównania. Najpierw na bramkę gospodarzy z rzutu wolnego strzela Kacper Adamski, odbitą przez bramkarza piłkę przejmuje Konrad Sołtysiak i strzałem w długi róg zdobywa wyrównującego gola. W 22 minucie znowu groźnie zaatakowali gospodarze. Efektem był kolejny już rzut rożny. Obrońcy wybijają dośrodkowaną w pole karne piłkę, ale przejmuje ją jeden z zawodników Dobrzycy, który strzałem zza linii pola karnego próbował zaskoczyć pleszewskiego bramkarza. Strzał ten był jednak za lekki żeby pokonać Jana Niemanna. Dwie minuty później kolejną akcję gospodarzy zatrzymuje obrońca Stali Kordian Fafuła, a przechwyconą piłkę natychmiast podaje do dobrze ustawionego Adama Bijacika. Ten mija obrońcę Czarnych i zdobywa drugą bramkę dla Stali. Po minucie sędzia kończy pierwszą połowę, która zakończyła się zasłużonym prowadzeniem pleszewian 1-2.

Druga połowa tego spotkania rozpoczyna się od ładnej akcji Stali. Przeprowadzili ją lewą stroną boiska Damian Rybacki i Konrad Sołtysiak. Po wymienieniu między sobą kilku podań ten drugi strzelił na bramkę, ale nie udało mu się pokonać bramkarza gospodarzy. W odpowiedzi chwilę później w boczną siatkę bramki gości strzelił Patryk Matyjasik. W 30 minucie po ręce jednego zawodników z Dobrzycy rzut wolny z około dwudziestu metrów wykonywał Tomasz Kuźnicki. Jego strzał został jednak pewnie obroniony przez bramkarza. Dwie minuty później groźnie na bramkę Stali strzelał Oskar Uciechowski, ale piłka przeleciała obok słupka. Po chwili świetną okazję do wyrównania wyniku meczu miał Mateusz Baranek. Otrzymał on bardzo dobre podanie od Damiana Krzyżaniak, ale z odległości około pięciu metrów nie zdołał pokonać pleszewskiego bramkarza. W 34 minucie spotkania Konrad Sołtysiak przechwytuje piłkę i rusza z nią w kierunku bramki przeciwników. Jego strzał został jednak obroniony przez bramkarza Czarnych. Dosłownie chwilę później bramkarz drużyny z Dobrzycy ponownie był w opałach kiedy to napastnik pleszewian Adam Bijacik przejął bezpańską piłkę i popędził z nią w kierunku bramki. Mając przed sobą już tylko bramkarza wypuścił sobie za daleko piłkę i bramkarz zdołał ją wybić nogą. Po minucie Łukasz Włosik podawał w pole karne ponownie do Adama Bijacika, któremu tym razem w zdobyciu gola przeszkodził jeden z obrońców gospodarzy wybijając piłkę na rzut rożny. Piłka z rzutu rożnego trafia na głowę Konrada Sołtysiak, ten jednak strzela obok bramki. W 42 minucie meczu Michał Sanocki przejmuje piłkę w środku pola i rusza z nią prawą stroną boiska. Następnie podaje do Adma Bijacika, a ten znajduje niepilnowanego w polu karnym Kacpra Adamskiego. Kacper nie marnuje takiej sytuacji i spokojnie zdobywa trzecią bramkę dla Stali. Radość pleszewian z dwubramkowego prowadzenia nie trwała jednak długo. Już dwie minuty później drużyna Czarnych zdobywa swoje drugiego gola. Jego strzelcem był Damian Krzyżaniak, który mocnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonuje bramkarza. W 48 minucie po groźnym strzale Mateusza Baranka z około dwudziestu metrów piłka minimalnie mija bramkę Stali. Asekurujący jej lot bramkarz pleszewian Jan Niemann, niefortunnie wpada na słupek i doznaje kontuzji uniemożliwiającej mu dalszą grę w tym meczu. Między słupkami zastępuje go obrońca Jan Matyjaszczyk, który już w kolejnej akcji broni mocny strzał jednego z zawodników gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry mocny strzał napastnika Dobrzycy blokuje Łukasz Włosik. Sędzia tego spotkania dopatrzył się w tej sytuacji zagrania ręką, a ponieważ wszystko to odbywało się tuż za linią wyznaczającą pole karne podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem jedenastki był Mateusz Baranek, który tym samym doprowadził do wyrównania. Sędzia nie wznowił już nawet gry i zakończył to spotkanie.

Po końcowym gwizdku sędziego można powiedzieć, że drużyna Stali pechowo zremisowała niemal wygrany już mecz, choć na zwycięstwo na pewno w tym spotkaniu zasłużyła zostawiając na boisku sporo sił i serca. Należy pochwalić wszystkich występujących w tym meczu zawodników za zaangażowanie i nieustępliwość. Szkoda tylko, że ten remis przekreśla definitywnie nawet teoretyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w ligowej tabeli na zakończenie rozgrywek.

Kolejny swój mecz drużyna orlików Stali Pleszew rozegra również na wyjeździe, już w najbliższy poniedziałek 13 maja 2013, a jej przeciwnikiem będzie drużyna LKS-u Gołuchów.

Skład Czarni Dobrzyca: Jonasz Regus,Marcel Andrzejczak, Mateusz Baranek, Oliwia Szymczak,Oskar Uciechowski, Damian Krzyżaniak, Bartosz Poczta, Jacek Pietrzak, Jakub Wojciechowski, Patryk Matyjasik, Mateusz Urbaniak.

Skład KS Stal Pleszew: Jan Niemann, Szymon Kozłowski, Tomasz Kuźnicki, Kordian Fafuła, Kacper Adamski, Łukasz Włosik, Konrad Sołtysiak, Adam Bijacik, Mikołaj Janik, Jakub Czajka, Olaf Młodak, Damian Rybacki, Michał Sanocki, Jan Matyjaszczyk, Dawid Pezena

Czarni Dobrzyca 3:3 KS Stal Pleszew