Poznaj zawodników Stali


Rozmowa z trenerem Wojciechem Kuznowiczem

data dodania: 8:36 28.03.2020 , autor/żródło: stalpleszew

Wykorzystując czas spędzany w domu, zapraszamy na wywiad z trenerem Wojciechem Kuznowiczem, który na początku sezonu dołączył do grup młodzików i wraz z trenerem Twardowskim prowadzi obie drużyny.


stalpleszew.pl KIEDY ROZPOCZĘŁA SIĘ TWOJA PRZYGODA Z PIŁKĄ?


Wojciech Kuznowicz: W piłkę nożną grałem od małego, a jedne z pierwszych świadomych przebłysków to eliminacje i mistrzostwa świata w Korei i Japonii w 2002 roku. W wieku około 11 lat zacząłem grę w ówczesnym Rolbudzie OSiR Pleszew. Później krótko grałem w Nowym Targu. Po powrocie do Pleszewa ponownie byłem w Rolbudzie, a później w Salosie Pleszew. W czasach liceum z kolei grałem w Czarnych Dobrzyca, a na studiach w klubach poznańskich.stalpleszew.pl PAMIĘTASZ MOMENT, W KTÓRYM ZDECYDOWAŁEŚ SIĘ ZOSTAĆ TRENEREM?


Wojciech Kuznowicz: Taki pomysł krążył mi po głowie około 18 roku życia - mając 19 lat poszedłem na AWF w Poznaniu, natomiast te koncepcje w czasie studiów się zmieniały. Podczas wymiany studenckiej w Lizbonie w zeszłym roku zobaczyłem piłkę nożną z innej strony i wtedy zacząłem myśleć o tym żeby bardziej postawić na rozwój pod kątem trenerskim.stalpleszew.pl CO UWAŻASZ ZA SWÓJ NAJWIĘKSZY, DOTYCHCZASOWY SUKCES?


Wojciech Kuznowicz: Jeśli chodzi o życie pozasportowe to jestem dumny z moich wyjazdów do Bratysławy i Lizbony na studiach - kolejno w 2018 i 2019 roku - a w szczególności tego że mimo tylko kilku miesięcy jakie spędziłem w obu tych miastach byłem w stanie szybko porozumiewać się w języku słowackim i portugalskim. Pod kątem sportowym z pewnością niezapomnianym przeżyciem była możliwość gry na stadionie przy Bułgarskiej. W barwach Wiary Lecha Poznań miałem okazję wejść na 10 minut meczu z Orkanem Jarosławiec w ostatniej kolejce sezonu 2014/15, kiedy to przypieczętowaliśmy awans do klasy okręgowej. Wierzę jednak, że największe sukcesy są jeszcze przede mną.stalpleszew.pl JAKIM JESTEŚ TRENEREM?


Wojciech Kuznowicz: Myślę, że na to pytanie lepiej odpowiedzieliby moi podopieczni, jednak w swojej pracy staram się stawiać przede wszystkim na umiejętności techniczne oraz podejmowanie odważnych decyzji. Chcę, aby moi zawodnicy skupiali się na rozwoju indywidualnym, a za tym pójdzie rozwój całej drużyny. Poza tym staram się mieć dobry kontakt z zawodnikami i dbać o pozytywną atmosferę w zespole. Uważam, że gra w piłkę oraz funkcjonowanie w drużynie ma dawać przyjemność i staram się tego trzymać.stalpleszew.pl JAKIMI CECHAMI POWINIEN WYKAZYWAĆ SIĘ MŁODY ZAWODNIK?


Wojciech Kuznowicz: Niemal na każdym kroku staram się sygnalizować zawodnikom jak ważna jest kwestia treningu. Nie ma znaczenia jak wielki talent posiadasz, najważniejsza jest codzienna praca nad sobą. Nawet teraz, w tym trudnym dla nas okresie, przypominam zawodnikom o pracy indywidualnej. Bardzo zwracam uwagę na takie elementy jak zaangażowanie, motywacja i pasja do tego co się robi. Jeśli chodzi o czynniki piłkarskie to cenię sobie technikę, inteligencję boiskową i szybkość. Pod kątem piłkarskim jednak wiele rzeczy można poprawić, ale zmienić charakter nie jest już tak łatwo.stalpleszew.pl JAK UKŁADA CI SIĘ WSPÓŁPRACA Z MIŁOSZEM TWARDOWSKIM?


Wojciech Kuznowicz: Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Miłoszem. Mimo młodego wieku posiada już duże doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami. Mamy podobne podejście do wielu spraw i dzięki temu dobrze się dogadujemy. W dużej mierze dzięki niemu zawodnicy z którymi pracuję są na dobrym poziomie, bowiem Miłosz opiekuje się nimi od lat.stalpleszew.pl JAK OCENIASZ RUNDĘ MŁODZIKÓW STALI PLESZEW?


Wojciech Kuznowicz: Jeśli chodzi o zmagania ligowe, to uważam, że mogliśmy mieć więcej punktów na koncie. Szkoda meczów w Krążkowach i Ostrowie, które zakończyły się remisami, mimo że zdecydowanie przeważaliśmy. Również w pierwszym meczu z APR Jarocin mogliśmy osiągnąć lepszy rezultat. Wyniki jednak nie są najważniejsze, lecz rozwój zawodników. Największą satysfakcją dla mnie jest widok osób, które chodzą na wszystkie treningi, czerpią z tego radość i rozwijają się.stalpleszew.pl JAKIE SĄ TWOJE ZAINTERESOWANIA POZA PIŁKĄ?


Wojciech Kuznowicz: Oprócz piłki pasjonuję się językami obcymi - kilka już znam, lecz chciałbym coś jeszcze dorzucić do tej listy. Poza tym lubię podróże, historię (szczególnie polską), oraz inne sporty. W wolnym czasie udzielam również korepetycji z matematyki. Mimo że piłka nożna zajmuje dużą część mojego życia, to staram się do niej nie ograniczać. Uważam, że również z innych dziedzin życiowych możemy dużo wynieść do siebie w kontekście piłki nożnej.stalpleszew.pl JAKIE STAWIASZ SOBIE CELE?


Wojciech Kuznowicz: Odpowiem trochę górnolotnie, ale przede wszystkim chcę być dobrym człowiekiem, trenerem i zawodnikiem. Oczywiście poprzeczkę trzeba stawiać sobie wysoko, ale nie ma co za wiele planować, bo życie bywa bardzo przewrotne. Dopiero co nie mogłem się doczekać inauguracji rundy wiosennej V ligi, a przez epidemię koronawirusa nie wiemy kiedy wrócimy do gry, treningów i jak to będzie wyglądało. Chociaż to nie jest teraz najważniejsze, tylko to, żebyśmy uratowali najwięcej osób. Jest takie powiedzenie: "Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach". Staram się po prostu każdego dnia rozwijać w tym co lubię robić i uważam że ciężka praca zawsze prędzej czy później się obronistalpleszew.pl KOŃCZĄC ROZMOWĘ, JAK PRACUJE CI SIĘ W STALI PLESZEW?


Wojciech Kuznowicz: Jestem szczęśliwy, że mogę pracować w mojej rodzinnej miejscowości, w takich warunkach i z takimi ludźmi. Jeśli chodzi o pracę trenerską, to niczego w klubie nie brakuje. Infrastruktura i sprzęt są na świetnym poziomie. Myślę jednak, że jest to trochę niedoceniane, a jako klub mamy duży potencjał i możliwości rozwoju na polu sportowym. Jeśli chodzi o moją drużynę, to jestem zadowolony, że mogę pracować z takimi wspaniałymi młodymi ludźmi. Chciałbym, aby było ich jeszcze więcej i będę się bardzo cieszył z każdej nowej osoby na treningu.

Zapisz się do newslettera e-mail Stali Pleszew.

Zapisując się będziesz otrzymywał powiadomienie na swój e-mail o nowych postach na stronie www.stalpleszew.pl. Będziemy Cię także informować o wszystkich akcjach i wydarzeniach w naszym klubie.tagi: informacje młodzież
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE:

Po ostatniej kontroli numerów IP kto, na kogo napisał postanawiamy je ukryć (gł. dlatego, że numery IP przy radiowym dostępie do Internetu mogą się powtarzać, z kolei Neostrada itp oferują zmienne IP, a nie chcemy doprowadzać do niepotrzebnych kłótni). Jednocześnie informujemy, że administratorzy nadal mają dokładny wgląd w adresy komputerów każdego autora, dlatego w przypadku naruszenia zasad moralnych będziemy wyciągać z tego konsekwencje.

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli nie masz konta w serwisie załóż je.

Komentuj na FACEBOOKu

Najbliższe mecze naszych drużyn

brak zaplanowanych meczów

Ostatnie wyniki naszych drużyn

S Orzeł Mroczeń KS Stal Pleszew 0 : 2
S KS Stal Pleszew Piast Kobylin 0 : 1
SB Liskowiak Lisków KS Stal II Pleszew 4 : 5
S Piast Czekanów KS Stal Pleszew 0 : 1
S KS Stal Pleszew Polonus Kazimierz Biskupi 0 : 2
JS KKS 1925 Kalisz KS Stal Pleszew 8 : 2
SB KS Stal II Pleszew Pelikan Nowy Karolew 2 : 2
S Raszkowianka Raszków KS Stal Pleszew 0 : 3

Wyniki Kaliskiej Klasy Okręgowej

kolejka 1 - 10/11.08

Tulisia Tuliszków Odolanovia Odolanów 0:2
SKP Słupca Orzeł Mroczeń 2:2
Polonus Kazimierz Biskupi Piast Czekanów 2:0
Wilki Wilczyn MKS Tur 1921 Turek 5:0
Raszkowianka Raszków Piast Kobylin 1:4
KS Stal Pleszew Victovia Witkowo 3:1
Zefka Kobyla Góra GKS Sompolno 0:1
Zjednoczeni Rychwał Astra Krotoszyn 0:1

kolejka 2 - 17/18.08

MKS Tur 1921 Turek Tulisia Tuliszków 1:0
GKS Sompolno Wilki Wilczyn 1:4
SKP Słupca Victovia Witkowo 3:0
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew 4:1
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew :
Piast Kobylin Polonus Kazimierz Biskupi 1:1
Astra Krotoszyn Piast Czekanów 0:0
Zjednoczeni Rychwał Zefka Kobyla Góra 1:1
Orzeł Mroczeń Raszkowianka Raszków 6:3

kolejka 3 - 24/25.08

Raszkowianka Raszków Victovia Witkowo 5:1
Wilki Wilczyn Zjednoczeni Rychwał 7:2
Tulisia Tuliszków GKS Sompolno 3:3
Polonus Kazimierz Biskupi Orzeł Mroczeń 1:1
SKP Słupca Odolanovia Odolanów 1:3
Piast Czekanów Piast Kobylin 2:1
KS Stal Pleszew MKS Tur 1921 Turek 4:2
Zefka Kobyla Góra Astra Krotoszyn 1:4

kolejka 4 - 31/01.08

MKS Tur 1921 Turek SKP Słupca 0:3
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków :
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków 2:0
Astra Krotoszyn Piast Kobylin 3:1
Victovia Witkowo Polonus Kazimierz Biskupi 0:2
Orzeł Mroczeń Piast Czekanów 5:0
Zefka Kobyla Góra Wilki Wilczyn 1:5
Zjednoczeni Rychwał Tulisia Tuliszków 0:2
GKS Sompolno KS Stal Pleszew 0:1

kolejka 5 - 07/08.09

KS Stal Pleszew Zjednoczeni Rychwał 6:0
Piast Kobylin Orzeł Mroczeń 1:0
Polonus Kazimierz Biskupi Odolanovia Odolanów 0:4
SKP Słupca GKS Sompolno 1:0
Tulisia Tuliszków Zefka Kobyla Góra 3:2
Piast Czekanów Victovia Witkowo 1:4

Tabele - sezon 2019-2020

seniorzy

1. Odolanovia Odolanów 15 41
2. Wilki Wilczyn 15 39
3. Orzeł Mroczeń 15 33
4. KS Stal Pleszew 15 30
5. SKP Słupca 15 29
6. Astra Krotoszyn 15 29
7. Polonus Kazimierz Biskupi 15 20
8. GKS Sompolno 15 19
9. Victovia Witkowo 15 18
10. Raszkowianka Raszków 15 18
11. Piast Kobylin 15 17
12. Piast Czekanów 15 14
13. Zefka Kobyla Góra 15 13
14. Zjednoczeni Rychwał 15 13
15. Tulisia Tuliszków 15 9
16. MKS Tur 1921 Turek 15 5

b-klasa

1. KS Stal II Pleszew 10 19
2. Las Kuczków 2 6
3. RKS Radliczyce 1 3
4. Błękitni Sparta Kotlin 2 3
5. Pelikan Nowy Karolew 1 1
6. Liskowiak Lisków 1 0
7. Sparta Russów 1 0
8. Victoria II Skarszew 1 0
9. Korona Chełmce 1 0
10. KS Kamień 1 0
11. Piast II Grodziec 1 0

juniorzy starsi

1. Stainer Polonia Leszno 10 22
2. Odolanovia Odolanów 10 22
3. KKS 1925 Kalisz 10 19
4. Marcinki Kępno 10 18
5. MKS Kania Gostyń 10 17
6. Górnik Konin 10 14
7. Polonia Środa Wlkp. 10 14
8. Obra 1912 Kościan 10 12
9. Przemysław Poznań 10 7
10. KS Stal Pleszew 10 6
11. UKS Śrem 10 5

Klub Sportowy Stal Pleszew realizuje ustawowe zadania samorządu gminnego w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, dotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

facebook