Poznaj zawodnik├│w Stali

ÔÇ×Z piek┼éa do niebaÔÇŁ Stal Pleszew - Pogo┼ä Tr─Öbacz├│w 2:1 (0:0)

data dodania: 17:51 11.11.2012 , autor/żródło: Mariusz Kruchowski, fot. Mariusz Kruchowski
ÔÇ×Z piek┼éa do niebaÔÇŁ Stal Pleszew - Pogo┼ä Tr─Öbacz├│w 2:1 (0:0) przejd┼║ do galerii

Takim tytu┼éem nale┼╝y nazwa─ç dzisiejsze spotkanie pomi─Ödzy Stal─ů Pleszew, a zespo┼éem Pogoni Tr─Öbacz├│w. Pi┼ékarze go┼Ťci ju┼╝ my┼Ťleli o zdobyciu trzech punk├│w prowadz─ůc w tym spotkaniu, a karta odwr├│ci┼éa si─Ö w 86ÔÇÖ gdzie w polu karny faulowany by┼é Krystian Benuszak i s─Ödzia spotkania Dariusz Smolarek podyktowa┼é rzut karny. Ju┼╝ w doliczonym czasie gry w 92ÔÇÖ pi┼ék─Ö r─Ök─ů w polu karny zagrywa Pawe┼é Koz┼éowski, pi┼éka zmienia tor lotu i ponownie s─Ödzia dyktuje rzut karny, gdzie na bramk─Ö zamienia ten fragment gry Benuszak i doprowadza do euforii zgromadzonych kibic├│w.

Spotkanie to zacz─Ö┼éo si─Ö od tzw. badania przeciwnika i na co kogo sta─ç, pierwsi bramce Arkadiusza Paw┼éowicza zagrozili gospodarze, gdzie w 7ÔÇÖ strza┼éem z linii pola karnego popisa┼é si─Ö Krystian Benuszak. Minut─Ö p├│┼║niej, to go┼Ťcie z Tr─Öbaczowa powinni w tym spotkaniu prowadzi─ç strza┼é Roberta Ignasiaka z ostrego k─ůta trafia w s┼éupek bramki Andrzeja Lata┼äskiego. W 18ÔÇÖ ponownie czujno┼Ť─ç Lata┼äskiego sprawdzi┼é Ignasiak. Tomasz Zawada sprawdzi┼é czujno┼Ť─ç, Paw┼éowicza w 28ÔÇÖ strza┼éem z 16 metra. Dwie minuty p├│┼║niej Benuszak z dystansu doskonale broni Paw┼éowicz. Jeszcze w ko┼äc├│wce pi┼ékarze go┼Ťci mogli strzeli─ç bramk─Ö jednak doskonale spisywa┼é si─Ö Lata┼äski i defensywa Stali. Po zmianie stron, gospodarze byli chyba jeszcze w szatni i przysn─Öli i w 46ÔÇÖ doskona┼ée podanie z lewej strony Przemys┼éawa Cecoty, wykorzysta┼é Ignasiak, kt├│ry da┼é prowadzenie przyjezdnym. Pleszewianie grali ospale, ich akcje by┼éy bez polotu i notowali du┼╝o strat pi┼éki w ┼Ťrodkowej cz─Ö┼Ťci boiska, co skutkowa┼éo gro┼║nymi kontrami zespo┼éu Pogoni. W 60ÔÇÖ Zawada przed┼éu┼╝a do┼Ťrodkowanie z prawej strony Miko┼éaja Ko┼éaczyka do Benuszaka ten jednak strzela mocno nie celnie nad bramk─ů Paw┼éowicza. W 72ÔÇÖ powinno by─ç 2:0 dla przyjezdnych, na murawie po┼Ťlizgn─ů┼é si─Ö Jacek Majkowski, pi┼ék─Ö przej─ů┼é Cecota jednak przegra┼é pojedynek z ÔÇ×dinozauremÔÇŁ Lata┼äskim. Minut─Ö p├│┼║niej ponownie Cecota strzela po do┼Ťrodkowaniu g┼éow─ů jednak nad bramk─ů. Od tego momentu pleszewianie jakby w┼é─ůczyli dodatkowy bieg i zacz─Ö┼éo im zale┼╝e─ç na zwyci─Östwie. Do wyr├│wnania powinien doprowadzi─ç Rafa┼é Lewera, jednak nie czysto trafi┼é w pi┼ék─Ö i ta wysz┼éa na rzut autowy. Ca┼éa akcja by┼éa na 5 metrze, minut─Ö p├│┼║niej ponownie Lewera tym razem g┼éow─ů, nie trafia w ┼Ťwiat┼éo bramki Paw┼éowicza. Nast─ůpi┼éa 86ÔÇÖ w pole karne wbieg┼é Benuszak, kt├│ry zosta┼é ┼Ťci─Öty z n├│g przez Paw┼éa Piekarskiego. S─Ödzia spotkanie nie m├│g┼é podj─ů─ç innej decyzji jak pokazanie na ÔÇ×wapnoÔÇŁ, do pi┼éki podszed┼é sam poszkodowany. Benuszak doprowadza do wyr├│wnania, jednak Paw┼éowicz mia┼é t─ů pi┼ék─Ö na r─Ökach, ale strza┼é by┼é na tyle mocny, ┼╝e przegi─ů┼é r─Öce Paw┼éowicza, pi┼éka wpad┼éa do siatki i zrobi┼é si─Ö wynik remisowy. Pleszewianie poszli za ciosem i ju┼╝ dwie minuty p├│┼║niej strza┼éem z woleja popisa┼é si─Ö ┼üukasz Ja┼äczak, jednak najwy┼╝szym kunsztem bramkarskim popisa┼é si─Ö Paw┼éowicz. S─Ödzia spotkania Dariusz Smolarek doliczy┼é do regulaminowego czasu trzy minuty. Ju┼╝ w doliczonym czasie gry po wrzucie pi┼éki z autu przez Bandosza, pi┼ék─Ö r─Ök─ů dotyka Pawe┼é Koz┼éowski, tak zmienia tor lotu, a s─Ödziemu nie pozostaje nic innego jak podyktowa─ç drugi rzut karny, kt├│ry na bramk─Ö ponownie zamieni┼é Benuszak. Tym razem bramkarz Pogoni Tr─Öbacz├│w, nie wyczu┼é intencji strzelca. Pleszewianie dzi┼Ť pokazali charakter, wol─Ö walki i ch─Ö─ç odniesienia kolejnego zwyci─Östwa, jeszcze za tydzie┼ä pi┼ékarze Stali b─Öd─ů mieli kolejn─ů okazj─Ö do zdobycia ligowych punkt├│w. W Pleszewie zawita zesp├│┼é LKS Jankowy 1968 w sk┼éadzie z by┼éymi pi┼ékarzami Stali, Damianem Wnukiem i Marcinem Czajczy┼äskim.

Sk┼éad Stal Pleszew: Andrzej Lata┼äski, Mateusz Raczyk, Tomasz Zawada, ┼üukasz Ja┼äczak, Jacek Majkowski, Miko┼éaj Ko┼éaczyk, Maciej Ostapowicz (60ÔÇÖ Dawid Bilski), ┼üukasz Bandosz, Tomasz Galant, Rafa┼é Lewera, Krystian Benuszak

Sk┼éad Pogo┼ä Tr─Öbacz├│w: Arkadiusz Paw┼éowicz, Pawe┼é Koz┼éowski, ┼üukasz Kromka, Szymon Piekarski, Pawe┼é Piekarski, Przemys┼éaw Cecota, Patryk Ignasiak, Robert Ignasiak, Robert Krawczyk, B┼éa┼╝ej Ostry, Arkadiusz Zapolny (84ÔÇÖ Kamil Ignasiak)

Stal Pleszew 2:1 Pogoń Trębaczów