Poznaj zawodników Stali

Sparing: „Zdarzają się przestoje” - Stal Pleszew - Błękitni Sparta Kotlin 5:1

data dodania: 23:01 01.08.2012 , autor/żródło: Mariusz Kruchowski, fot. Mariusz Kruchowski
Sparing: „Zdarzają się przestoje” - Stal Pleszew - Błękitni Sparta Kotlin 5:1 przejdź do galerii

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Stalą Pleszew, a zespołem Błękitnych Sparty Kotlin odbyło się o godz. 19.00 na obiekcie Stadionu Miejskiego w Pleszewie. Murawa stadiony od ostatniego meczu uległa znacznej poprawie, poprzez podlewanie i zabiegi pielęgnacyjne. Spotkanie dzisiejsze po raz kolejny poprowadziła trójka arbitrów z głównym Danielem Ostryszem, Stanisławem Suchaneckim oraz Józefem Ostryszem. Cała trójka sędziowska, kolejny mecz sędziowała, sponsorując pleszewski klub, nie pobierając żadnego wynagrodzenia za prowadzenie zawodów.

Cóż przejdźmy do dzisiejszego spotkania, w którym to pleszewianie pokonali swoich rywali dość wysoko w stosunku aż 5:1. Trzy bramki strzelił Krystian Benuszak, który pokazał, że przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych jest w strasznym gazie. Już w 1’ Benuszaka starał się zaskoczyć bramkarza gości jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. W 8’ Benuszaka doskonałym podaniem obsłużył Szymon Augustyniak, jednak Benuszak strzelił z ostrego kąta i bramkarz Błękitnych nie dał się pokonać. Cztery minuty później strzałem z dystansu bramkarza gości usiłował zaskoczyć Mateusz Raczyk. Jednak jego strzał minimalnie minął światło bramki kotlińskiej. W 18’ to indywidualna akcja, popis Benuszaka, który przejął piłkę na środku boiska. Mijał zawodników Kotlina jak tyczki, położył bramkarza na ziemi i strzelił do pustej bramki. Minutę później powinno być już 2:0 Rafał Lewera po dośrodkowaniu Dawida Bilskiego nie trafił w bramkę. W 25’ Benuszak faulowany w polu karnym i sędzia Daniel Ostrysz dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia sam pokrzywdzony. W 34’ w pole karne wpada Tomasz Zawada oddaje strzał na bramkę Błękitnych, piłka trafia w obrońcę i wpada do bramki. Pleszewianie prowadzą w tym spotkaniu już 3:0. Od tego momentu przewagę i inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy stwarzali sobie groźne sytuacje bramkowe. W 39’ rzut karny dla przyjezdnych za zagranie ręką pleszewskiego obrońcy, bramkę strzela Michał Woźniak. Minutę później strzał zawodnika Błękitnych z 20 metrów broni Michał Gołembiowski. W tym okresie gry uwidoczniła się lekka przewaga przyjezdnych, jednak nie stworzyli sobie klarownych sytuacji strzeleckich. W 60’ ponownie Benuszak strzela swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. W 62’ dwie doskonałe interwencje pleszewskiego bramkarza Sebastiana Walęsiaka, po potężnych strzałach zawodników przyjezdnych. Dwie minuty później wrzut w pole karne i piłkę łapie bramkarz Stali. W 81’ strzał z dystansu piłkarza Błękitnych z 20 metrów minimalnie obok bramki. Dwie minuty później do piłki wrzuconej w pole karne wbiegł Lewera, który ponownie nie trafia w światło bramki. W 88’ Łukasz Bandosz, mija zawodników Błękitnych Sparta Kotlin, jak tyczki i strzela piątą bramkę dla pleszewian ustalając wynik spotkania na 5:1. Minutę później ponownie Bandosz mógł strzelić swoją drugą bramkę jednak minimalnie chybił. W 90’ napastnik z Kotlina trafia w poprzeczkę, piłka wychodzi w pole gry, do niej dochodzi inny piłkarz z Kotlina, jednak chybia nie trafiając w światło bramki. Spotkanie kończy się wysokim zwycięstwem Stali Pleszew, jednak w grze jest jeszcze kilka mankamentów, które trener Adrian Popławski, wspólnie z zawodnikami musi popracować na wyeliminowaniem tych sytuacji.

Skład Stal Pleszew: Michał Gołembiowski, Marcin Wróblewski, Jacek Majkowski, Łukasz Jańczak, Igor Szymendera, Szymon Augustyniak, Mateusz Raczyk, Dawid Bilski, Adrian Chojnacki, Rafał Lewera, Krystian Benuszak.
Na zmiany wchodzili: Andrzej Latański, Sebastian Walęsiak, Kamil Chmieliński, Maciej Ostapowicz, Mikołaj Siuda, Patryk Biegański, Aleksander Pływaczyk, Tomasz Zawada, Łukasz Bandosz