Poznaj zawodników Stali


Czy Stal Pleszew wychodzi na prostą – odpowiada prezes Tomasz Zawada

data dodania: 20:14 14.12.2011 , autor/żródło: M. Kruchowski

Dla portaluwww.jardersport.pl wywiad z Prezesem przeprowadził redaktor Mariusz Kruchowski

1. Na różnych portalach internetowych ukazały się wiadomości o zadłużeniu klubu wobec Kaliskiego Związku Piłki Nożnej, nie tylko pleszewskiego, czy ta zaległość została już uregulowana. (czy nie boisz się o odebranie licencji na rozgrywanie meczów w IV lidze w związku z odebraniem licencji, tak pisała stronawww.skpsłupca.pl)

Całe zadłużenie wobec Kaliskiego OZPN powstało z tytułu opłat transferowych, które przypomnę w tym roku zostało podniesione do 1000 zł za każdego zawodnika (jestem przekonany, że zadłużenie pozostałych klubów także wynikało z tego tytułu jak dobrze pamiętam Ostrovia dokonała 10 transferów co daję kwotę 10 tys. zł) My dokonaliśmy przed sezonem 8 transferów co daję kwotę 8.000 zł do tego składki członkowskie oraz zgłoszeniowe. Uregulowaliśmy tyle ile byliśmy w stanie. Ponad 2 miesiące temu wystosowałem pismo z prośbą o odroczenie zaległości do października jednak nie udało się do tego czasu pozyskać środków… Po publicznej informacji o zadłużeniu i przekazaniu wniosku do WZPN zwróciłem się z prośbą o odroczenie zadłużenia do lutego 2012 roku lub rozłożenie go na raty (nie dostałem jeszcze odpowiedzi). Podsumowując wraz z nowym rokiem pozyskamy nowe środki finansowe i uregulujemy zadłużenie, tak więc jestem przekonany, że nie zostanie nam odebrana licencja i zagramy na wiosnę w IV lidze – a przypomnę, że licencje odebrano by kilku klubom z IV ligi…

2. Jak obecnie kształtuje się kadra Stali Pleszew, przed rozgrywkami rundy rewanżowej IV ligi. (kto odchodzi, kto przychodzi może bez nazwisk, czy będzie nowy trener).

Kadra Stali Pleszew na przestrzeni rundy jesiennej zmniejszyła się. Bramkarz Szymon Młodak wyjechał na stałe za granicę, Damian Kruchowski przeprowadza się do Poznania w poszukiwaniu pracy. Jesteśmy po rozmowach z większością zawodników z informacji, które do nas dotarły 2 zawodników chce opuścić klub z powodów zmiany miejsca zamieszkania. Do klubu dołączyło już 2 nowych wolnych zawodników. Chcemy dopiąć jeden transfer, którego nie udało się zrealizować latem. Wraz z nowym rokiem po kontuzji w pełni zdrowia wracają Jańczak oraz Benuszak. Na 100% zatrudnimy nowego trenera. Jesteśmy już po rozmowach z 3 trenerami jednak nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji... W przerwie chcemy pozyskać z 3/5 zawodników tak by kadra zespołu złożona była z 21 chętnych i gotowych do gry zawodników by nie powtórzyła się sytuacja z meczu z Ostrovią. Do tego należy pamiętać, że wiosną dochodzą pauzy za kartki. Dodatkowo nowy trener także ma pociągnąć za sobą nowe twarze piłkarskie…

3. Jak zaplanowano przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2011/12.

Przygotowywać będziemy się na obiektach w Pleszewie. Przygotowania będziemy realizować na kilku obiektach: ogrzewany kryty balon wraz ze sztuczną nawierzchnią, hala sportowa, siłownia oraz niezawodne Planty tzn. park, natomiast sparingi w większości najprawdopodobniej w Jarocinie na sztucznej trawie.

4. Obecnie zajmujecie 14 miejsce w IV lidze grupa południowa, jest to miejsce spadkowe, co trzeba zrobić ażeby doprowadzić do utrzymania klubu na szczeblu rozgrywek IV ligowych.

Nieustannie wierzę w potencjał naszego młodego zespołu złożonego głównie z wychowanków. Nowy trener będzie miał za zadanie tchnąć nową siłę i motywację do ciężkiej pracy na treningach i walki do samego końca w każdym meczu. Sytuacja w dolnej części ligi jest bardzo wyrównana i tak naprawdę walka pomiędzy tymi drużynami będzie do samego końca rozgrywek (jak co roku). Jeśli zrealizujemy założenia jakie sobie postawiliśmy podczas ostatniego zebrania zarządu cel jakim jest utrzymanie, zrealizujemy.

5. Co się stało w tym zespole ze skutecznością. (strzeliliście tylko 12 bramek, najmniej ze wszystkich zespołów IV ligowych).

Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie… Faktem jest, że skuteczność to chyba nasza największa bolączka rundy jesiennej. Sam pamiętam mecze gdzie mieliśmy pięć sytuacji 100% przeciwnik jedną i to on wygrywał 0-1. Do tego przez ponad połowy rundy na boisku brakowało naszego strzelca Krystiana Benuszaka. Jednak to nie zmienia faktu, ze nad skutecznością szczególnie będzie musiał popracować z zespołem nowy trener. Chciałbym tutaj podkreślić, że będę wraz z nowym rokiem i nową rundą znacznie więcej wymagał od wszystkich. Poczynając od zaangażowania zawodników, większej sumienności na treningach, po trenera by odpowiednio poukładał zespół na boisku i poza nim.

6. Jak oceniasz pracę trenera i przygotowania do sezonu 2011/12. ( czy nadmiar kontuzji w zespole, żółtych 41 i czerwonych 4 kartek nie jest przyczyną złego przygotowania do sezonu).

Kontuzje jakie wystąpiły w naszym zespole to głównie urazy podczas starć z przeciwnikiem tak więc nie obarczał bym nimi trenera. Moim zdaniem 41 to średnia wielkość jeśli chodzi o żółte kartki, można się doszukiwać, że mogły być spowodowane niemocą i brakiem skuteczności ale to jest gdybanie.

7. Znając Ciebie i obecnych ludzi w Zarządzie Stali Pleszew, zapewne będziecie się starali ażeby klub jak najszybciej wyszedł na prostą zarówno sportową i finansową.

Jeśli chodzi o kwestię sportową to chciałbym pokreślić, że jestem bardzo zadowolony z naszych drużyn młodzieżowych. Nasi trenerzy wykonują świetną pracę, która przynosi oczekiwane rezultaty. Dlatego patrząc w przyszłość o tą część funkcjonowania klubu jestem spokojny. Jeśli chodzi o drużynę seniorska tak jak wspomniałem musimy pozyskać nowego trenera oraz kilku zawodników a to chciałbym by przełożyło się na utrzymanie w IV lidze – „jak to mówi stare powiedzenie łatwiej się utrzymać niż spaść” i ja również pod nią się podpisuję. Myślę, że powrót w pierwszym sezonie do IV ligi byłby bardzo trudny do tego nawet w tym sezonie widzimy jak ciasno jest w „okręgówce”. IV liga jest także ważne z punktu kształcenia młodzieży. Chcemy by młodzi zawodnicy trenując w naszym klubie mogli po długim procesie kształcenia grać na możliwie najwyższym poziomie rozgrywek by nie doszło do sytuacji, ze przyjdzie im kopać w „okręgówce”… Kwestia finansowa to chyba bolączka większości klubów IV ligowych (i nie tylko). Jednak sytuacja klub z miesiąca na miesiąc poprawia się. Jeśli w nowym roku miasto przekaże odpowiednie środki a sponsorzy, którzy dotychczas nas wspierali przekażą środki na podobnym poziomie będziemy optymistyczniej patrząc w przyszłość. Nie będę ukrywał, że przejąłem klub w czerwcu ze sporymi długami, które nadal się za nami ciągną… nieustannie walcząc z nimi. Ale myślę, że w perspektywie 1,5 sezonu Klub wyjdzie na prostą. A dopiero wtedy będziemy mogli w pełni realizować swoje plany i pomysły.

Dziękuję za rozmowę oraz życzę samych zwycięstw i utrzymania zespołu na poziomie IV ligowym!!!

Zapisz się do newslettera e-mail Stali Pleszew.

Zapisując się będziesz otrzymywał powiadomienie na swój e-mail o nowych postach na stronie www.stalpleszew.pl. Będziemy Cię także informować o wszystkich akcjach i wydarzeniach w naszym klubie.tagi: informacje
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE:

Po ostatniej kontroli numerów IP kto, na kogo napisał postanawiamy je ukryć (gł. dlatego, że numery IP przy radiowym dostępie do Internetu mogą się powtarzać, z kolei Neostrada itp oferują zmienne IP, a nie chcemy doprowadzać do niepotrzebnych kłótni). Jednocześnie informujemy, że administratorzy nadal mają dokładny wgląd w adresy komputerów każdego autora, dlatego w przypadku naruszenia zasad moralnych będziemy wyciągać z tego konsekwencje.

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli nie masz konta w serwisie załóż je.

Komentuj na FACEBOOKu

Najbliższe mecze naszych drużyn

brak zaplanowanych meczów

Ostatnie wyniki naszych drużyn

S Orzeł Mroczeń KS Stal Pleszew 0 : 2
S KS Stal Pleszew Piast Kobylin 0 : 1
SB Liskowiak Lisków KS Stal II Pleszew 4 : 5
S Piast Czekanów KS Stal Pleszew 0 : 1
S KS Stal Pleszew Polonus Kazimierz Biskupi 0 : 2
JS KKS 1925 Kalisz KS Stal Pleszew 8 : 2
SB KS Stal II Pleszew Pelikan Nowy Karolew 2 : 2
S Raszkowianka Raszków KS Stal Pleszew 0 : 3

Wyniki Kaliskiej Klasy Okręgowej

kolejka 1 - 10/11.08

Tulisia Tuliszków Odolanovia Odolanów 0:2
SKP Słupca Orzeł Mroczeń 2:2
Polonus Kazimierz Biskupi Piast Czekanów 2:0
Wilki Wilczyn MKS Tur 1921 Turek 5:0
Raszkowianka Raszków Piast Kobylin 1:4
KS Stal Pleszew Victovia Witkowo 3:1
Zefka Kobyla Góra GKS Sompolno 0:1
Zjednoczeni Rychwał Astra Krotoszyn 0:1

kolejka 2 - 17/18.08

MKS Tur 1921 Turek Tulisia Tuliszków 1:0
GKS Sompolno Wilki Wilczyn 1:4
SKP Słupca Victovia Witkowo 3:0
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew 4:1
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew :
Piast Kobylin Polonus Kazimierz Biskupi 1:1
Astra Krotoszyn Piast Czekanów 0:0
Zjednoczeni Rychwał Zefka Kobyla Góra 1:1
Orzeł Mroczeń Raszkowianka Raszków 6:3

kolejka 3 - 24/25.08

Raszkowianka Raszków Victovia Witkowo 5:1
Wilki Wilczyn Zjednoczeni Rychwał 7:2
Tulisia Tuliszków GKS Sompolno 3:3
Polonus Kazimierz Biskupi Orzeł Mroczeń 1:1
SKP Słupca Odolanovia Odolanów 1:3
Piast Czekanów Piast Kobylin 2:1
KS Stal Pleszew MKS Tur 1921 Turek 4:2
Zefka Kobyla Góra Astra Krotoszyn 1:4

kolejka 4 - 31/01.08

MKS Tur 1921 Turek SKP Słupca 0:3
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków :
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków 2:0
Astra Krotoszyn Piast Kobylin 3:1
Victovia Witkowo Polonus Kazimierz Biskupi 0:2
Orzeł Mroczeń Piast Czekanów 5:0
Zefka Kobyla Góra Wilki Wilczyn 1:5
Zjednoczeni Rychwał Tulisia Tuliszków 0:2
GKS Sompolno KS Stal Pleszew 0:1

kolejka 5 - 07/08.09

KS Stal Pleszew Zjednoczeni Rychwał 6:0
Piast Kobylin Orzeł Mroczeń 1:0
Polonus Kazimierz Biskupi Odolanovia Odolanów 0:4
SKP Słupca GKS Sompolno 1:0
Tulisia Tuliszków Zefka Kobyla Góra 3:2
Piast Czekanów Victovia Witkowo 1:4

Tabele - sezon 2019-2020

seniorzy

1. Odolanovia Odolanów 15 41
2. Wilki Wilczyn 15 39
3. Orzeł Mroczeń 15 33
4. KS Stal Pleszew 15 30
5. SKP Słupca 15 29
6. Astra Krotoszyn 15 29
7. Polonus Kazimierz Biskupi 15 20
8. GKS Sompolno 15 19
9. Victovia Witkowo 15 18
10. Raszkowianka Raszków 15 18
11. Piast Kobylin 15 17
12. Piast Czekanów 15 14
13. Zefka Kobyla Góra 15 13
14. Zjednoczeni Rychwał 15 13
15. Tulisia Tuliszków 15 9
16. MKS Tur 1921 Turek 15 5

b-klasa

1. KS Stal II Pleszew 10 19
2. Las Kuczków 2 6
3. RKS Radliczyce 1 3
4. Błękitni Sparta Kotlin 2 3
5. Pelikan Nowy Karolew 1 1
6. Liskowiak Lisków 1 0
7. Sparta Russów 1 0
8. Victoria II Skarszew 1 0
9. Korona Chełmce 1 0
10. KS Kamień 1 0
11. Piast II Grodziec 1 0

juniorzy starsi

1. Stainer Polonia Leszno 10 22
2. Odolanovia Odolanów 10 22
3. KKS 1925 Kalisz 10 19
4. Marcinki Kępno 10 18
5. MKS Kania Gostyń 10 17
6. Górnik Konin 10 14
7. Polonia Środa Wlkp. 10 14
8. Obra 1912 Kościan 10 12
9. Przemysław Poznań 10 7
10. KS Stal Pleszew 10 6
11. UKS Śrem 10 5

Klub Sportowy Stal Pleszew realizuje ustawowe zadania samorządu gminnego w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, dotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

facebook