Poznaj zawodników Stali


Młodzik młodszy: Kaliszanin Kalisz – Stal BS Pleszew 4-0 (1-0).

data dodania: 13:20 27.05.2012 , autor/żródło: S.Zacharczuk, fot. M.Kościelny
Młodzik młodszy: Kaliszanin Kalisz – Stal BS Pleszew  4-0 (1-0). przejdź do galerii

W sobotę 26 maja 2012 r. młodzi piłkarze Stali BS Pleszew po raz kolejny pojechali do Kalisza, aby tam rozegrać swój ostatni już mecz ligi młodzików młodszych w sezonie 2011/2012 z tamtejszym Kaliszaninem.

Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze zdecydowanie zaatakowali drużynę Stali. Już w pierwszej minucie przeprowadzili groźną akcję po której mogli objąć prowadzenie. Do dośrodkowanej z prawej strony boiska piłki doszedł napastnik gospodarzy, ale nie udało mu się oddać celnego strzału na bramkę. Chwilę później piłka po uderzeniu jednego z zawodników Kaliszanina ląduje jedynie na bocznej siatce pleszewskiej bramki. Podobnie jak kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska, które także kończy się na bocznej siatce bramki gości. Młodym pleszewskim zawodnikom udało się przetrzymać napór gospodarzy i sami spróbowali zaatakować. W 7 minucie meczu Oskar Szubert ruszył prawą stroną, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny. Minutę później Adam Zacharczuk przejmuje piłkę w środku pola podaje ją do Adama Skorczyka, który prostopadłym podaniem wypuścił w bój Patryka Remusa. Pleszewskiego napastnika uprzedził jednak bramkarz gospodarzy, który wyszedł z bramki i pewnie złapał piłkę. Kaliszanie odpowiedzieli groźną akcją, która została przerwana faulem na wysokości linii pola karnego. Piłka po stałym fragmencie gry dotarła do dobrze ustawionego na 5 metrze kaliskiego napastnika. Udaje mu się oddać strzał, ale był on zbyt lekki żeby zaskoczyć pleszewskiego bramkarza Jakuba Kujawę. W 10 minucie meczu po podaniu od Jacka Janeckiego na kaliską bramkę strzela Patryk Remus. Piłka odbija się jednak od słupka i zamiast w bramce ląduje pod nogami bramkarza. Po chwili Szymon Rudziński podaje ponownie do Patryka Remusa. Ten ucieka obrońcom, ale jego podanie do Adama Skorczyka było za mocne i niecelne. Ten sam zawodnik w 15 minucie został ukarany trzyminutową karą za przerwanie faulem szybkiej akcji gospodarzy. Pleszewianom udało się przetrwać okres gry w osłabieniu bez straty gola, ale kaliszanie, po okresie dość wyrównanej gry, ponownie przejęli inicjatywę w tym meczu i osiągnęli niewielką przewagę. Udokumentowali ją zdobyciem gola w 20 minucie meczu. Bramkę zdobył Kacper Janiak wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów i błąd pleszewskiej obrony, która pozostawiła go bez opieki w obrębie pola karnego. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy młodzi kaliszanie mogli podwyższyć wynik spotkania. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z nich strzela głową na bramkę Stali. Strzał był mocny, ale nieprecyzyjny, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1-0.

Po 5 minutach regulaminowej przerwy mecz ponownie się wyrównał, a nawet można było odnieść wrażenie, że to pleszewianie osiągnęli niewielką przewagę. Zaraz po wznowieniu gry Szymon Rudziński podaje na wolne pole, za linię kaliskiej obrony do Patryka Remusa. I tym razem szybszy był bramkarz Kaliszanina, który ustrzegł swój zespół od utraty gola. W 31 minucie Stal przeprowadziła akcję, która mogła dać jej wyrównanie. Jacek Janecki rozpędził się prawą stroną boiska, minął dwóch zawodników gospodarzy i wbiegł z piłką w pole karne. Niestety zamiast podawać wzdłuż linii bramkowej do świetnie ustawionych kolegów, strzelił z ostrego kąta wprost w interweniującego bramkarza gospodarzy. Ten sam zawodnik już w kolejnej akcji podaje do Patryka Remusa, który strzela z około 14 metrów. Strzał ten broni kaliski bramkarz podobnie jak i kolejny z 39 minuty. W międzyczasie groźnie, z około 18 metrów, na bramkę Stali strzelał zawodnik Kaliszanina. Tylko dobrej interwencji Jakuba Kujawy, który wyciągnął się jak struna i zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową, zawdzięczają pleszewianie, że nie stracili drugiej bramki. W 43 minucie gospodarze zdobywają jednak drugiego gola. Patryk Kawecki zdecydował się na mocny strzał z 20 metrów, a piłka odbita od głowy jednego z pleszewskich obrońców wpada do bramki. Bramka ta uskrzydliła gospodarzy, którzy jeszcze bardziej zdecydowanie zaatakowali swoich przeciwników. Dwie minuty po wznowieniu gry przeprowadzili kolejną groźna akcję. Jeden z nich minął dwóch zawodników Stali i mocno uderzył na bramkę. Tym razem Jakub Kujawa broni ten strzał. Nie udaje mu się to w 46 minucie meczu. Wtedy to Szymon Młynarczyk otrzymał dokładne podanie od jednego ze swoich kolegów i mocnym strzałem z pola karnego zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny. W tym momencie stało się już jasne, że pleszewianom nie uda się w tym meczu osiągnąć dobrego rezultatu. Spróbowali jednak powalczyć chociaż o honorowego gola. Szymon Rudziński podał na 7 metr do Kacpra Kałużnego, ale temu nie udało się pokonać dobrze w tym dniu dysponowanego bramkarza. Co nie udało się gościom udało się gospodarzom. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Patryk Kawecki wykończył szybką akcję swojego zespołu i zdobył kolejną bramkę ustalając wynik spotkania na 4-0 dla Kaliszanina.

Kaliska drużyna wygrała ten mecz zasłużenie będąc w przekroju całego spotkania zespołem lepszym i skuteczniejszym od swoich rówieśników z Pleszewa. Wynik nie odzwierciedla jednak rzeczywistego przebiegu gry i różnicy jaka dzieliła oba zespoły w tym meczu. Spotkanie, było bardziej wyrównane niż pokazuje to końcowy rezultat.

Tym spotkaniem młodzicy młodsi Stali BS Pleszew zakończyli sezon ligowy 2011/2012. W rozegranych 18 spotkaniach odnieśli 9 zwycięstw, 7 razy schodzili z boiska pokonani, a dwa mecze zakończyły się remisem.


Skład Kaliszanin Kalisz: Igor Kubiaczyk, Filip Szostak, Mikołaj Kościelny, Emil Antczak, Maciej Mikołajczyk, Amadeusz Skwarek, Szymon Młynarczyk, Kacper Janiak, Patryk Kawecki, Konrad Krygiel, Kacper Rośczak, Szymon Rak, Jakub Zdobych, Szymon Zieliński.

Skład Stal BS Pleszew: Jakub Kujawa, Samuel Minoga, Szymon Kozłowski, Patryk Wojciechowski, Adam Zacharczuk, Szymon Rudziński, Oskar Szubert, Jacek Janecki, Mikołaj Karbowski, Adam Skorczyk, Patryk Remus, Bartłomiej Bąkowski, Kacper Kałużny, Krzysztof Ruciński, Piotr Wlekliński, Jakub Madaliński.


Kaliszanin Kalisz 4:0 Stal BS Pleszew
STRZELCY
  • 1:0 (20 min) - Kacper Janiak
  • 2:0 (43 min) - Patryk Kawecki
  • 3:0 (46 min) - Szymon Młynarczyk
  • 4:0 (50 min) - Patryk Kawecki
SĘDZIOWIE
  • Adam Krajewski

Zapisz się do newslettera e-mail Stali Pleszew.

Zapisując się będziesz otrzymywał powiadomienie na swój e-mail o nowych postach na stronie www.stalpleszew.pl. Będziemy Cię także informować o wszystkich akcjach i wydarzeniach w naszym klubie.FOTOGALERIA:

tagi: młodzik młodszy młodzież
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE:

Po ostatniej kontroli numerów IP kto, na kogo napisał postanawiamy je ukryć (gł. dlatego, że numery IP przy radiowym dostępie do Internetu mogą się powtarzać, z kolei Neostrada itp oferują zmienne IP, a nie chcemy doprowadzać do niepotrzebnych kłótni). Jednocześnie informujemy, że administratorzy nadal mają dokładny wgląd w adresy komputerów każdego autora, dlatego w przypadku naruszenia zasad moralnych będziemy wyciągać z tego konsekwencje.

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli nie masz konta w serwisie załóż je.

Komentuj na FACEBOOKu

Najbliższe mecze naszych drużyn

brak zaplanowanych meczów

Ostatnie wyniki naszych drużyn

S Orzeł Mroczeń KS Stal Pleszew 0 : 2
S KS Stal Pleszew Piast Kobylin 0 : 1
SB Liskowiak Lisków KS Stal II Pleszew 4 : 5
S Piast Czekanów KS Stal Pleszew 0 : 1
S KS Stal Pleszew Polonus Kazimierz Biskupi 0 : 2
JS KKS 1925 Kalisz KS Stal Pleszew 8 : 2
SB KS Stal II Pleszew Pelikan Nowy Karolew 2 : 2
S Raszkowianka Raszków KS Stal Pleszew 0 : 3

Wyniki Kaliskiej Klasy Okręgowej

kolejka 1 - 10/11.08

Tulisia Tuliszków Odolanovia Odolanów 0:2
SKP Słupca Orzeł Mroczeń 2:2
Polonus Kazimierz Biskupi Piast Czekanów 2:0
Wilki Wilczyn MKS Tur 1921 Turek 5:0
Raszkowianka Raszków Piast Kobylin 1:4
KS Stal Pleszew Victovia Witkowo 3:1
Zefka Kobyla Góra GKS Sompolno 0:1
Zjednoczeni Rychwał Astra Krotoszyn 0:1

kolejka 2 - 17/18.08

MKS Tur 1921 Turek Tulisia Tuliszków 1:0
GKS Sompolno Wilki Wilczyn 1:4
SKP Słupca Victovia Witkowo 3:0
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew 4:1
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew :
Piast Kobylin Polonus Kazimierz Biskupi 1:1
Astra Krotoszyn Piast Czekanów 0:0
Zjednoczeni Rychwał Zefka Kobyla Góra 1:1
Orzeł Mroczeń Raszkowianka Raszków 6:3

kolejka 3 - 24/25.08

Raszkowianka Raszków Victovia Witkowo 5:1
Wilki Wilczyn Zjednoczeni Rychwał 7:2
Tulisia Tuliszków GKS Sompolno 3:3
Polonus Kazimierz Biskupi Orzeł Mroczeń 1:1
SKP Słupca Odolanovia Odolanów 1:3
Piast Czekanów Piast Kobylin 2:1
KS Stal Pleszew MKS Tur 1921 Turek 4:2
Zefka Kobyla Góra Astra Krotoszyn 1:4

kolejka 4 - 31/01.08

MKS Tur 1921 Turek SKP Słupca 0:3
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków :
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków 2:0
Astra Krotoszyn Piast Kobylin 3:1
Victovia Witkowo Polonus Kazimierz Biskupi 0:2
Orzeł Mroczeń Piast Czekanów 5:0
Zefka Kobyla Góra Wilki Wilczyn 1:5
Zjednoczeni Rychwał Tulisia Tuliszków 0:2
GKS Sompolno KS Stal Pleszew 0:1

kolejka 5 - 07/08.09

KS Stal Pleszew Zjednoczeni Rychwał 6:0
Piast Kobylin Orzeł Mroczeń 1:0
Polonus Kazimierz Biskupi Odolanovia Odolanów 0:4
SKP Słupca GKS Sompolno 1:0
Tulisia Tuliszków Zefka Kobyla Góra 3:2
Piast Czekanów Victovia Witkowo 1:4

Tabele - sezon 2019-2020

seniorzy

1. Odolanovia Odolanów 15 41
2. Wilki Wilczyn 15 39
3. Orzeł Mroczeń 15 33
4. KS Stal Pleszew 15 30
5. SKP Słupca 15 29
6. Astra Krotoszyn 15 29
7. Polonus Kazimierz Biskupi 15 20
8. GKS Sompolno 15 19
9. Victovia Witkowo 15 18
10. Raszkowianka Raszków 15 18
11. Piast Kobylin 15 17
12. Piast Czekanów 15 14
13. Zefka Kobyla Góra 15 13
14. Zjednoczeni Rychwał 15 13
15. Tulisia Tuliszków 15 9
16. MKS Tur 1921 Turek 15 5

b-klasa

1. KS Stal II Pleszew 10 19
2. Las Kuczków 2 6
3. RKS Radliczyce 1 3
4. Błękitni Sparta Kotlin 2 3
5. Pelikan Nowy Karolew 1 1
6. Liskowiak Lisków 1 0
7. Sparta Russów 1 0
8. Victoria II Skarszew 1 0
9. Korona Chełmce 1 0
10. KS Kamień 1 0
11. Piast II Grodziec 1 0

juniorzy starsi

1. Stainer Polonia Leszno 10 22
2. Odolanovia Odolanów 10 22
3. KKS 1925 Kalisz 10 19
4. Marcinki Kępno 10 18
5. MKS Kania Gostyń 10 17
6. Górnik Konin 10 14
7. Polonia Środa Wlkp. 10 14
8. Obra 1912 Kościan 10 12
9. Przemysław Poznań 10 7
10. KS Stal Pleszew 10 6
11. UKS Śrem 10 5

Klub Sportowy Stal Pleszew realizuje ustawowe zadania samorządu gminnego w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, dotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

facebook