Poznaj zawodnik贸w Stali

呕egnaj IV Ligo (Stal Pleszew - D膮broczanka P臋powo 4:5)

data dodania: 23:30 01.05.2012 , autor/偶r贸d艂o: M. Kruchowski, fot. M. Kruchowski
呕egnaj IV Ligo (Stal Pleszew - D膮broczanka P臋powo 4:5) przejd藕 do galerii

Dzisiejsze spotkanie ligowe zar贸wno dla Stali, jak i D膮broczanki warte by艂o 6 punkt贸w. Wszystko sz艂o zgodnie z planem i w 51. minucie Stal prowadzi艂a 4:1. Przy takim rezultacie niemal pewne by艂o, 偶e komplet punkt贸w zostanie w Pleszewie. Tak si臋 jednak nie sta艂o. Pi艂karze z P臋powa wykazali si臋 niezwyk艂膮 waleczno艣ci膮 i pod wodz膮 niekwestionowanego lidera, Roberta Norkiewicza nie tylko odrobili strat臋, ale zdo艂ali obj膮膰 prowadzenie i ostatecznie zwyci臋偶y膰 4:5.

Pocz膮tek spotkania nale偶a艂 do zawodnik贸w D膮broczanki. Ju偶 w 6. minucie meczu Marcin Kaczmarek m贸g艂 da膰 prowadzenie swojemu zespo艂owi, jednak pi艂ka po jego strzale trafi艂a w boczn膮 siatk臋 pleszewskiej bramki. W 15. minucie gry Grzegorz Chora艂a umie艣ci艂 pi艂k臋 w siatce, jednak s臋dzia boczny pokaza艂 pozycj臋 spalon膮 pomocnika go艣ci. Mimo pocz膮tkowej przewagi przyjezdnych, coraz cz臋艣ciej do g艂osu dochodzi艂a Stal, co znalaz艂o odzwierciedlenie w dorobku bramkowym. W 22. minucie rzut wolny z odleg艂o艣ci ok. 25 metr贸w wykonywa艂 艁ukasz Bandosz, kt贸ry strza艂em obok muru pokona艂 Tomasza Dembskiego, daj膮c tym samym prowadzenie Stali. Pi臋膰 minut p贸藕niej prowadzenie to m贸g艂 podwy偶szy膰 Tomasz Zawada. Jego strza艂 min膮艂 golkipera go艣ci, ale nie trafi艂 w 艣wiat艂o bramki. D膮broczanka odpowiedzia艂a w 39. minucie meczu. Po pi臋knej, indywidualnej akcji, Robert Norkiewicz p艂askim strza艂em pos艂a艂 futbol贸wk臋 obok Bartosza Musio艂a i zdoby艂 bramk臋 wyr贸wnuj膮c膮. Stalowcy nie dali za wygran膮 i w ostatniej minucie pierwszej po艂owy przepi臋knym podaniem popisa艂 si臋 Tomasz Zawada, a ca艂膮 akcj臋 wyko艅czy艂 艁ukasz Bandosz, zdobywaj膮c drug膮 bramk臋 dla Stali i to pleszewianie schodzili na przerw臋 zwyci臋sko.

Trzy minuty po rozpocz臋ciu drugiej po艂owy ponownie akcj臋 przeprowadzi艂 duet Zawada-Bandosz i Stal prowadzi艂a ju偶 3:1. Chwil臋 p贸藕niej Krystian Benuszak odebra艂 pi艂k臋 obro艅com go艣ci, zagra艂 wzd艂u偶 ich bramki, a tam ca艂膮 akcj臋 zamkn膮艂 Mateusz Raczyk, kt贸ry pewnie zdoby艂 czwart膮 bramk臋 dla Stali. Trzybramkowe prowadzenie na tym etapie meczu w oczach kibic贸w nie mog艂o sko艅czy膰 si臋 inaczej, tylko zwyci臋stwem naszej dru偶yny. Z tego te偶 powodu na dalsz膮 cz臋艣膰 meczu wszyscy patrzyli przecieraj膮c oczy ze zdumienia. D膮broczanka ruszy艂a do ataku i ju偶 dwie minuty po bramce Raczyka Marcin Kaczmarek, wykorzystuj膮c b艂膮d pleszewskich defensor贸w, zdoby艂 bramk臋 dla P臋powa, zmniejszaj膮c tym samym strat臋 swojej dru偶yny do dw贸ch oczek. W 57 i 64 minucie gor膮co pod pleszewsk膮 bramk膮 zrobi艂o si臋 za spraw膮 Grzegorza Chora艂y. Na szcz臋艣cie p臋powianin najpierw strzeli艂 minimalnie nad bramk膮 Bartka Musio艂a, p贸藕niej, tym razem celny strza艂, pewnie wybroni艂 nasz goalkeeper. W 66. minucie meczu Norkiewicz, przepi臋knym strza艂em z rzutu wolnego w samo okienko, zdoby艂 kontaktow膮 bramk臋 dla P臋powa. Ofensywa go艣ci trwa艂a w najlepsze. Dziesi臋膰 minut p贸藕niej Miko艂aj Ko艂aczyk sfaulowa艂 w polu karnym zawodnika go艣ci, Marcina Kaczmarka. Za to przewinienie s臋dzia spotkania, Rafa艂 P艂otka ukara艂 go drug膮 偶贸艂t膮 i w konsekwencji czerwon膮 kartk膮, oraz 鈥瀓edenastk膮鈥 dla zespo艂u go艣ci. Rzut karny na bramk臋 zamieni艂 Adrian Nawrot. W 85. minucie jeszcze raz dosz艂o do pojedynki Chora艂a-Musio艂. Tym razem g贸r膮 by艂 napastnik D膮broczanki, kt贸ry p艂askim strza艂em przy s艂upku nie da艂 偶adnych szans na obron臋 pleszewskiemu bramkarzowi i zdoby艂 bramk臋, daj膮c膮 zwyci臋stwo swojej dru偶ynie.

Mecz zako艅czy艂 si臋 wynikiem 4:5, kt贸ry praktycznie przekre艣la szanse Stali na utrzymanie si臋 w IV lidze. Szkoda, tym bardziej, 偶e zwyci臋stwo z Pepowem by艂o na wyci膮gni臋cie r臋ki. Na taki, a nie inny obraz gry pleszewskiego zespo艂u, nie tylko w dzisiejszym meczu, wp艂yw mia艂o jednak wiele zdarze艅, mi臋dzy innymi brak gry niekt贸rych kluczowych zawodnik贸w, kt贸rzy si臋 obrazili na gr臋 w pleszewskich barwach.

Sk艂ad Stal Pleszew: Bartosz Musio艂, Bartosz Dryga艂a (68鈥 Marcin Chwi艂kowski), Miko艂aj Ko艂aczyk, Tomasz Rozmarynowski, Dawid Bilski, 艁ukasz Ja艅czak, Szymon 艁yskawka (76鈥 Adrian Chojnacki), Mateusz Raczyk (85鈥 Igor Szymendera), Tomasz Zawada, Krystian Benuszak, 艁ukasz Bandosz

Sk艂ad D膮broczanka P臋powo: Tomasz Dembski, Adrian Piosik, Dawid Piosik, Maciej Wieczorek, Marcin Roszak, Wojciech Matyla, Maciej Szpurka, Adrian Nawrot (95鈥 Dominik Snela), Robert Norkiewicz, Grzegorz Chora艂a, Marcin Kaczmarek

Stal Pleszew 4:5 D膮broczanka P臋powo