Poznaj zawodników Stali


Wynik jest na plus - wywiad z trenerem Stali Pleszew, Adrianem Popławskim.

data dodania: 16:32 08.12.2012 , autor/żródło: Mariusz Kruchowski

Z Adrianem Popławskim trenerem i zarazem działaczem Stali Pleszew o problemach finansowych, grze w rundzie jesiennej i planach na przyszłość rozmawia Piotr Hain.

Jeszcze w czerwcu nie było pewne, czy pleszewska Stal przystąpi do rozgrywek o mistrzostwo kaliskiej klasy okręgowej. Podjąłeś rękawicę, decydując się na łączenie funkcji trenera z rolą działacza, dbającego o finanse. I łatwo zapewne nie było.

Pierwszy problem finansowy, jaki mnie przywitał, miał miejsce w KOZPN-ie. Panowie wyraźnie mnie poinformowali: "jak chcecie występować w klasie okręgowej, to musicie zapłacić stary dług 3625 złotych i nie ma problemu, jesteście". To była bolączka, bo dodatkowo musieliśmy zapłacić 1000 złotych za transfery i 360 złotych za zgłoszenie. W sierpniu pojawił się kolejny problem. Żeby dostać dotację na młodzież, musiałem zwrócić do miasta 1000 złotych, bo brakło rachunków, względnie dotacja została źle rozliczona. Groziło nam też, że nie dostaniemy już w tej rundzie pieniędzy na seniorów. Zareagowałem szybko. Okazało się, że chodzi o zwrot błędnie rozliczonej dotacji w wysokości 268 złotych i 19 groszy, do tego ZUS i Urząd Skarbowy w kwocie 2407 złotych i 71 groszy. To nie koniec problemów. W dalszym rozrachunku trzeba było wyrównać dług wobec KKS-u Kalisz za grę występujących u nas w rundzie wiosennej zawodników Chwiłkowskiego i Piestrzyńskiego. Musiałem przekazać kolejne 1000 złotych, bo inaczej zabrano by nam licencję. Dodatkowo do zapłacenia było około 1800 złotych wobec pana Łukasika . Nie minął długi okres i przyszło pismo z WZPN-u, że jeżeli nie wpłacimy 1000 złotych, to zabiorą nam licencję. No i na WZPN poszedł kolejny 1000 złotych.

Skąd na to znalazły się środki?

Spora część pochodziła od dobroczyńców, a dzięki otrzymaniu drugiej transzy z miasta wszystkie rzeczy, które były do zapłaenia za tą rundę, zostały uregulowane. Opłaceni są trenerzy, transport, sędziowie, pranie i należności wobec KOZPN. Wszyscy zawodnicy otrzymali już ekwiwalent za dojazdy i premie meczowe.

Ile wyniosły premie meczowe?

Zawodnicy mieli do podziału 800 złotych za każdy wygrany mecz. Nie jest to może dużo, ale podejmując się tej pracy już na pierwszych zajęciach treningowych powiedziałem chłopakom, że w tym klubie dużych pieniędzy się nie zarobi. Tak, jak już wspomniałem, jest do podziału 800 złotych za wygrany mecz. Niektórzy zawodnicy mają ponadto indywidualnych sponsorów. Młodsi chłopacy grają tylko i wyłącznie za premie meczowe i za wypromowanie własnego wizerunku sportowca.

Stal powoli wychodzi na prostą, ale pozostały jeszcze pewne zaległości z lat poprzednich.

Są jeszcze pewne rzeczy, które widnieją od poprzedniej rundy lub poprzednich lat , a nie są zapłacone. Z tym problemem musimy się zmierzyć. Z księgową już podjęliśmy kroki do rozliczenia dotacji jesiennej. Chcemy to zrobić do końca roku, bo na styczeń planujemy zebranie zarządu i członków Stali Pleszew. W sprawozdaniu będą zbilansowane wszystkie wydatki i wpływy. Nie ukrywam, że dotacja z miasta była mniejsza niż w pierwszym półroczu i wyniosła 21000 złotych na młodzież i 15000 złotych na drużynę seniorów. Do tego dochodzą środki, pozyskane od sponsorów. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim dobroczyńcom, ludziom, którzy pracują na rzecz klubu, a nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Serdecznie im wszystkim dziękuję. Najważniejszą rzeczą jest, by nadal współpracowali z nami, by wszystkim zależało na piłce tak, jak mi zależy.

Z drużyny, którą wiosną prowadził Sylwin Donart, pozostało niewielu piłkarzy. Zbudowałeś praktycznie nowy zespół.

Rozmowy, które przeprowadziliśmy w lipcu i sierpniu, doprowadziły do utworzenia nowej dwudziestoosobowej kadry. Przed sezonem byliśmy rozpatrywani jak zespół do bicia. Wiadomo, że tacy piłkarze, jak Łukasz Bandosz, Łukasz Jańczak, czy Krystian Benuszak chcieli odejść, względnie zakończyć kariery. Gdyby nie pomoc w tym momencie Macieja Chmielińskiego, to tych zawodników byśmy nie mieli i wtedy tak naprawdę walczylibyśmy o utrzymanie, o każdy punkt. Na szczęście ci chłopacy z nami zostali. Niestety, niektórzy zawodnicy zrezygnowali z różnych przyczyn z gry. Mam tu na myśli Emila Marszałka i Igora Szymenderę, ale także Jakuba Bąclera. Maciej Gulczewski nie czuł się na siłach, żeby grać w seniorach, co mnie też boli.

Jak oceniasz występy tego zespołu? Czy w przyszłości stać go będzie na awans do IV ligi?

Wynik sportowy mnie zadowala. Trzeba być szczęśliwym, że grała młodzież, która z każdym mecze nabierała doświadczenia. Ten wynik 25 punktów jest na plus, a mogliśmy ugrać więcej. Wiadomo, że wybijającą się postacią w formacji napadu był Krystian Benuszak, jednak jego problemy zdrowotne spowodowały, że nie we wszystkich meczach byliśmy tak skuteczni, jak powinniśmy. Zespół jest młody, perspektywiczny. Ten sezon jest sezonem na przetarcie się, na poznanie siły fizycznej zawodników seniorskich z siłą tych młodszych zawodników, którzy są wprowadzeni do zespołu. W przyszłym sezonie chciałbym, abyśmy się utrzymali na miejscach 3-5, choć nie wiadomo, jaki scenariusz życie napisze. Trzeba się liczyć z każdą złotówką i nie deklarujmy awansu do IV ligi. Musimy mieć najpierw grupę wyselekcjonowanych swoich chłopaków na poziom IV ligi i wtedy zrobić awans. Nie wolno nam popełnić błędu sprzed czterech lat, kiedy większość drużyny stanowili przyjezdni.

Kiedy wznowicie przygotowania do rundy wiosennej?

Treningi do rundy rewanżowej rozpoczniemy 14 stycznia. Planujemy cztery jednostki treningowe, a od lutego przejdziemy na trzy jednostki treningowe plus jeden sparing. Zajęcia odbywać będziemy w sali Zespołu Szkół Technicznych oraz Plantach. Pracować będziemy nad siłą, kondycją i wytrzymałością. Mamy zaplanowane już sparingi z Krobianką Krobia, Wisłą Borek Wielkopolski, Wartą Śrem, WKS-em Witaszyce i Błękitnymi/Spartą Kotlin. Został nam jeszcze jeden termin, wkrótce okaże się, jaki to będzie sparingpartner. Wszystkie sparingi rozegramy na sztucznej murawie w Jarocinie.

Czy planowane są zmiany kadrowe?

Na pewno powróci bramkarz Patryk Lewicki. Czynię starania, by do zespołu dołączyli nasi wychowankowie Dominik Włodarczyk i Patryk Maniak.

rozmawiał: Piotr Hain - Życie Pleszewa.

Zapisz się do newslettera e-mail Stali Pleszew.

Zapisując się będziesz otrzymywał powiadomienie na swój e-mail o nowych postach na stronie www.stalpleszew.pl. Będziemy Cię także informować o wszystkich akcjach i wydarzeniach w naszym klubie.tagi: informacje
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOMENTARZE:

Po ostatniej kontroli numerów IP kto, na kogo napisał postanawiamy je ukryć (gł. dlatego, że numery IP przy radiowym dostępie do Internetu mogą się powtarzać, z kolei Neostrada itp oferują zmienne IP, a nie chcemy doprowadzać do niepotrzebnych kłótni). Jednocześnie informujemy, że administratorzy nadal mają dokładny wgląd w adresy komputerów każdego autora, dlatego w przypadku naruszenia zasad moralnych będziemy wyciągać z tego konsekwencje.

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli nie masz konta w serwisie załóż je.

Komentuj na FACEBOOKu

Najbliższe mecze naszych drużyn

brak zaplanowanych meczów

Ostatnie wyniki naszych drużyn

S Orzeł Mroczeń KS Stal Pleszew 0 : 2
S KS Stal Pleszew Piast Kobylin 0 : 1
SB Liskowiak Lisków KS Stal II Pleszew 4 : 5
S Piast Czekanów KS Stal Pleszew 0 : 1
S KS Stal Pleszew Polonus Kazimierz Biskupi 0 : 2
JS KKS 1925 Kalisz KS Stal Pleszew 8 : 2
SB KS Stal II Pleszew Pelikan Nowy Karolew 2 : 2
S Raszkowianka Raszków KS Stal Pleszew 0 : 3

Wyniki Kaliskiej Klasy Okręgowej

kolejka 1 - 10/11.08

Tulisia Tuliszków Odolanovia Odolanów 0:2
SKP Słupca Orzeł Mroczeń 2:2
Polonus Kazimierz Biskupi Piast Czekanów 2:0
Wilki Wilczyn MKS Tur 1921 Turek 5:0
Raszkowianka Raszków Piast Kobylin 1:4
KS Stal Pleszew Victovia Witkowo 3:1
Zefka Kobyla Góra GKS Sompolno 0:1
Zjednoczeni Rychwał Astra Krotoszyn 0:1

kolejka 2 - 17/18.08

MKS Tur 1921 Turek Tulisia Tuliszków 1:0
GKS Sompolno Wilki Wilczyn 1:4
SKP Słupca Victovia Witkowo 3:0
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew 4:1
Odolanovia Odolanów KS Stal Pleszew :
Piast Kobylin Polonus Kazimierz Biskupi 1:1
Astra Krotoszyn Piast Czekanów 0:0
Zjednoczeni Rychwał Zefka Kobyla Góra 1:1
Orzeł Mroczeń Raszkowianka Raszków 6:3

kolejka 3 - 24/25.08

Raszkowianka Raszków Victovia Witkowo 5:1
Wilki Wilczyn Zjednoczeni Rychwał 7:2
Tulisia Tuliszków GKS Sompolno 3:3
Polonus Kazimierz Biskupi Orzeł Mroczeń 1:1
SKP Słupca Odolanovia Odolanów 1:3
Piast Czekanów Piast Kobylin 2:1
KS Stal Pleszew MKS Tur 1921 Turek 4:2
Zefka Kobyla Góra Astra Krotoszyn 1:4

kolejka 4 - 31/01.08

MKS Tur 1921 Turek SKP Słupca 0:3
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków :
Odolanovia Odolanów Raszkowianka Raszków 2:0
Astra Krotoszyn Piast Kobylin 3:1
Victovia Witkowo Polonus Kazimierz Biskupi 0:2
Orzeł Mroczeń Piast Czekanów 5:0
Zefka Kobyla Góra Wilki Wilczyn 1:5
Zjednoczeni Rychwał Tulisia Tuliszków 0:2
GKS Sompolno KS Stal Pleszew 0:1

kolejka 5 - 07/08.09

KS Stal Pleszew Zjednoczeni Rychwał 6:0
Piast Kobylin Orzeł Mroczeń 1:0
Polonus Kazimierz Biskupi Odolanovia Odolanów 0:4
SKP Słupca GKS Sompolno 1:0
Tulisia Tuliszków Zefka Kobyla Góra 3:2
Piast Czekanów Victovia Witkowo 1:4

Tabele - sezon 2019-2020

seniorzy

1. Odolanovia Odolanów 15 41
2. Wilki Wilczyn 15 39
3. Orzeł Mroczeń 15 33
4. KS Stal Pleszew 15 30
5. SKP Słupca 15 29
6. Astra Krotoszyn 15 29
7. Polonus Kazimierz Biskupi 15 20
8. GKS Sompolno 15 19
9. Victovia Witkowo 15 18
10. Raszkowianka Raszków 15 18
11. Piast Kobylin 15 17
12. Piast Czekanów 15 14
13. Zefka Kobyla Góra 15 13
14. Zjednoczeni Rychwał 15 13
15. Tulisia Tuliszków 15 9
16. MKS Tur 1921 Turek 15 5

b-klasa

1. KS Stal II Pleszew 10 19
2. Las Kuczków 2 6
3. RKS Radliczyce 1 3
4. Błękitni Sparta Kotlin 2 3
5. Pelikan Nowy Karolew 1 1
6. Liskowiak Lisków 1 0
7. Sparta Russów 1 0
8. Victoria II Skarszew 1 0
9. Korona Chełmce 1 0
10. KS Kamień 1 0
11. Piast II Grodziec 1 0

juniorzy starsi

1. Stainer Polonia Leszno 10 22
2. Odolanovia Odolanów 10 22
3. KKS 1925 Kalisz 10 19
4. Marcinki Kępno 10 18
5. MKS Kania Gostyń 10 17
6. Górnik Konin 10 14
7. Polonia Środa Wlkp. 10 14
8. Obra 1912 Kościan 10 12
9. Przemysław Poznań 10 7
10. KS Stal Pleszew 10 6
11. UKS Śrem 10 5

Klub Sportowy Stal Pleszew realizuje ustawowe zadania samorządu gminnego w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, dotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

facebook